Jazzbląg logo

O festiwalu

Historia jazzu w Galerii EL sięga 50 lat wstecz, kiedy to powstał EL-Klub Jazzu Tradycyjnego, działający prężnie do lat 70-tych. Do tradycji grania jazzu w Galerii EL powrócono ponownie z wielkim rozmachem w roku 2004 r., powołując do życia festiwal Summer of Jazz & Blues, który przez 8 lat zgromadził wierną widownię i stał się marką, rozpoznawaną wśród publiczności i muzyków. Staraliśmy się, by każda edycja festiwalu prezentowała wysoki poziom muzyczny i wydaje nam się, że odnieśliśmy sukces, tworząc markę znaną wśród muzyków i fanów jazzu. Przez 8 edycji festiwalu na scenie gościły najznamienitsze nazwiska jazzu i bluesa: Aga Zaryan, Urszula Dudziak, Mira Kubasińska, Jan Ptaszyn Wróblewski, Sławek Wierzcholski, Adam Pierończyk, Włodzimierz Nahorny, Lora Szafran, Bogdan Hołownia, Zbigniew Namysłowski, Karen Edwards, Patsy Gamble, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski czy Anna Serafińska.


Zdobyte w ten sposób doświadczenia postanowiliśmy w rocznicę 50-lecia Galerii EL przekuć w zupełnie nową jakość i w tym roku, we współpracy z Urzędem Miasta Elbląga,

od 19 do 21 lipca

w Galerii EL organizujemy

Jazzbląg Festiwal

Kompletując skład gwiazd pierwszej edycji staraliśmy się, by był on atrakcyjny zarówno dla fanów tradycyjnego jazzu, jak i młodszych odbiorców, lubiących eksperymenty muzyczne, nie zapominając także o muzykach elbląskich. Trzy koncertowe dni to potężna dawka muzyki na najwyższym poziomie.

Wszystkie koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 19 a wieczory zakończy jam session w Krużganku Galerii EL.

Szczegółowy plan festiwalu

 

---------------

Organizatorzy: Prezydent Miasta Elbląga, Centrum Sztuki Galeria EL

Współorganizator: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

 

Zadanie "Koncert Kuby Badacha - Tribute to Zaucha" zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.